2A

Kurumsal
Kurumsal
Kurumsal
GFI Tarihçesi

GFI, İtalyan M.T.M. SRL’ nin bir ticari markasıdır. M.T.M. SRL bir İtalyan şirketi olup, LPG ve CNG gibi alternatif yakıt sistemlerinin tasarımında, üretiminde ve pazarlamasında küresel bir liderdir.

GFI 1993 yılında Ontario, Kanada'nın Kitchener kentinde LPG ve CNG pazarları için çeşitli yüksek basınç komponentleri üreten özel bir şirket olarak doğdu. 7 yıllık hızlı büyümenin ardından GFI, Teleflex Corporation tarafından satın alındı ​​ve Teleflex GFI olarak ticarete başladı.

2002 yılında GFI markası, AG Autogas'ın Hollanda tarafından satın alınmasıyla Avrupa'ya geldi.

2003 yılında ise iki yakıtlı (LPG ve CNG) motor yönetim sistemlerinin tasarımı, imalatı ve tedarikinde yer alan Hollanda'nın bir başka önde gelen şirketi olan KOLTEC NECAM tarafından satın alındı.

Daha sonraki yıllar (2003-2009) GFI, Teleflex Corporation'ın yönetimi altında büyümeye ve varlığını geliştirmeye devam etti.

OEM programları Ford Motor Company, Volvo Car Corporation, GM (Vauxhall) ve Renault ile güvence altına alındı.

Farklı Avrupa ülkelerindeki otomobil üreticilerinin GFI ürünlerinin kalitesini onaylamasıyla Subaru, Mazda, Peugeot, Citroen, Mitsubishi, Hyundai, Chevrolet, Lada ve Suzuki için tedarik sözleşmeleri yapıldı.

2009 yılında GFI markası MTM SRL’ nin yer aldığı grup tarafından satın alındı ​​ve 2011 yazında İtalya'nın Cherasco kentindeki MTM SRL merkezine taşındı.

GFI bugün MTM SRL çatısı altında alternatif yakıt sistemlerinin  ARGE’ sinden başlayarak,  üretim ve pazarlamaya kadar uzanan bir zincirde çalışmalarını başarıyla sürdürüyor.